Lost Childhood
Holocaust Child Survivors

אנו מחוייבים להשגת פיצויים בגין "ילדות עשוקה"

     
עברית  |  English  |  
דף הבית >> ספרייה >> תכניות רדיו
 


אנחנו מי שהיו ילדים ותינוקות במלחמת העולם השניה נושקים שבעים.
כל יום, אנחנו מאבדים את עדותם של הבוגרים בין ניצולי השואה.
במדף "תוכניות רדיו" נשמע שיחות אישיות על מאבקם להישרדות, על מה ומי נתנו להם את הכוח לנצח.

 

 "ראיונות ערב יום כיפור תשע"ג" 
מראיין: אלכס טלמור

להאזנה לראיון מיכל קליגר שפאץ - סיכום השנה וסקירת פרוייקטים למען השורדים 
להאזנה לראיון מאיר ברנד שיחה על חילוצו על סף גויעה ברעב, בידי חברה במחתרת

 


 "ארנון זוסמן" 
מראיין: אלכס טלמור

ראיון כפול עם ארנון זוסמן ניצול שואה
להאזנה לראיון מה-16-7-2012
להאזנה לראיון מה-23-7-2012

 "אני חיה בזכות אמא" 
מראיינת: אילה חסון

חנה יחימוביץ'-פטמן הולכת יד ביד עם אמה, אף שנפרדה ממנה לתמיד לפני 70 שנה • האֵם הספיקה להבריח אותה למשפחה פולנית כדי שתשמור עליה בתמורה לסכום נכבד ושם, כשהיא מוסתרת מאחורי ארון גדול, העבירה חנה את הזמן בקריאת חוברות שמצאה ושרדה את שנות המלחמה • "אני מרגישה את אמא ובזכותה אני גם כאן - במדינת ישראל"
להאזנה לראיון

 

כנס בוגרים 50+
עורכים ומגישים: ברוך אסקרוב ומיכל רמות
רשת א'
24.01.10 - 11:00

עם אתי פולק, ז'קי ברקן ויוחנן רון יו"ר ילדות אבודה
שידור הרדיו


"יונה על חוט תיל"  - מסע במצוות סבא
עריכה והפקה: רותי קרן

מפגש מיוחד עם סיפור הישרדותו של יונה שטיינר, ניצול שואה, שנחטף לעבודת כפייה כשהוא בן שלוש עשרה בלבד, בעת שחזר מבית ספרו בפולין, נדד ושרד בחמישה מחנות עבודה וריכוז, ברח ונתפס שוב ושוב ושוב -  ושרד.
בת משפחתו האמריקאית דבורה שטיינר ואן רויאן, העלתה על הכתב את סיפורו של יונה, חבר קיבוץ גינוסר ולרגל צאת מהדורת הספר בעברית בתרגומה של מרים טליתמן, הגיעה לישראל ממקום מגוריה בארה"ב כדי לספר על המפגש הבלתי צפוי שלה עם יונה שטיינר שהוליד ספר מרגש ומסע מכמיר לב של יונה שטיינר ומשפחתו לביתו בפולין, אותו ראה בפעם האחרונה בבוקר שנחטף כילד.
במסגרת התכנית בסימן קריאה, רשת א' של קול ישראל, משוחחת רותי קרן עם דבורה שטיינר ואן רויאן, ועם יונה שטיינר עצמו, משה טליתמן קורא  קטעים מתוך הספר, בצד קטעי ארכיון מוקלטים מתוך עדותו של יונה שטיינר למוסד יד ושם.
יונה שטיינר נפטר ממחלה קשה במהלך שנת 2009.
תודה לקול ישראל שאפשרו לנו להעלות את תוכנית הרדיו שהביאה את סיפור חייו ומאבקו של יונה שטיינר.
להאזנה


 


"מכנרת לווילנה"
עורכת: אתי פולק
מגיש: גבי ינון

בסתו 1920 נפרדה קבוצת "וילנה" מעירה. שמונים שנה אחרי עליית ההורים לארץ, יומן מסע של בני כנרת לווילנה. שמוליק חדש ב"יומן המסע" שלו... הקבוצה הקטנה שלנו חוותה יחד רגעים של התרגשות עד כדי דמעות... אנו עומדים על רציף תחנת הרכבת בווילנה, בסתיו 1920 נפרדה "קבוצת וילנה" מעירה. בעיני רוחי ראיתי את הקהל הרב שעמד סביב והרגשתי שאני מסיים מסע שקשר חיים של שני דורות. דור שהגשים חלום ודור שעדיין מנסה לבסס את החלום הזה ולהעבירו אל הדורות הבאים.
תודה לקול ישראל שאפשרו לנו להעלות את תוכנית הרדיו.
להאזנה
"ילדות עשוקה" עם יוחנן רון
מגיש: מושיק טימור
ראיון רדיו עם יוחנן יו"ר עמותת 'ילדות עשוקה' אודות עמותת 'ילדות עשוקה' והסיבות להקמתה.
להאזנה
"מפגשים" 
עורכת: אתי פולק
מגיש: גבי ינון

מסע מאוחר בעקבות סיפורו של צבי קוליץ "יוסל רקובר מדבר אל אלוהים".
מסע בהדרכת: עדה פלדור, מתרגמת. פול באדה, עיתונאי ב "די וולט". תמי זילברג, "במחנה". דוד קוליץ, המסייע להוצאה לאור של משרד הביטחון להחזיר חיים לסיפורו של צבי קוליץ.
ב"מפגשים" על גילגוליו השונים של הסיפור. ספר חדש בהוצאת משרד הביטחון חושף את סיפורו של צבי קוליץ והפיכתו לאחד המיתוסים של השואה.
תודה לקול ישראל שאפשרו לנו להעלות את תוכנית הרדיו.
להאזנה (קובץ כבד - סבלנות בהורדה)

 

משם לעולם-מוסיקה יהודית בשואה ולאחריה
מגיש: יעל חלפון ומאירה בודנר

יעל חלפון ומאירה בודנר מורים בפרויקט שיח בן דורי על השואה פרויקט של יד ושם ומרכז תקשורת עירוני ויצו כגן אגף חברה המחלקה לנוער בעיריית ירושלים ביוזמת הדרכת והפקת רינת ריבק ואגון עריכה טכנית אבי דודי משוחחת עם תמר מג'דו חוקרת מוסיקה מתקופת השואה ולאחריה שכתבו יהודים בצל משרפות השמד שהביאו לחזק את רוחם ולספר לעולם את שלא יכלו ואסרו עליהם בדרך אחרת, ואת המחאה על המאורעות,על יצירות שנוצרו בעקבות השואה ועל פרויקט הנצחה של ענבל קוויתי בן דב מנהלת מגמת הדרכת מוסיקה ביד ושם בהלחנת שירים שכתבו בני דור שני לשואה, ההלחנה והשירים מתקיימים ע"י תלמידי מגמות שונות למוסיקה בישראל.שירים ולחנים מבוצעים: "שקט שקט בני הקט" שנכתב ע"י ילד בן 10 והולחן ע"י אלכסנדר וולקובסקי-תמיר שהעביר מידע על שמתרחש בשואה. "הוט מי קלייד" רחמים תנו לי קצת לחם ישן תנו לי פירורי לחם,רחמים"שיר ששר מבוגר ולפי עדויות מצטברות שרו אותו ילדים לפני מבוגרים לקבץ נדבות בגטו ורשה.שיר אחר שנכתב ע"י ילדה קטנה - אלג'וניה -בת 9 ששירה נמצא בעקב נעל אחרי שנרצחה,היא כותבת "איך אפשר להיות ילדה קטנה גוועת כשאבא במידנק ואמא באושוויץ. שרה אותו תמר מג'אדו.שיר אחר שנכתב ע"י יהודי מרטין רוזנברג שהתכחש ליהדותו היה סוציאליסט קיצוני מספר על מה שמתחולל בנפשו של אדם שעוד 3 ימים לא יהיה בעולם הזה.שיר אחר חובר בפולנית כחלק מקברט בגטו שמשמעו "אנו שרים למרות הכל". "רקוויאם מברייקו" שכתב אריק ז'אייצל על פרק צ"ב בתהילים, מעין תפילת השכבה על רצח היהודים ומאידך זו תפילת הודיה לאלוהים "להודות לשמך עליון להגיד בבוקר חסדך ואמונתך בלילות"שהקדיש אותו לאביו האהוב ולקרבנות האינסופיות של השואה. יהודה פוליקר שכתב ושר את אפר ואבק בשירו"לאן את נוסעת"
להאזנה


Go Back  Print  Send Page
mapעדויות מאמרים ספרים סרטים

'ילדות אבודה' ת.ד. 3528 רמת השרון 47134 טלפון.         054-2233354               054-2233354 פקס. 03-5401035
Email:
deprived@netvision.net.il אתר www.ylas.org
האתר נבנה ע"י צבי שורצמן relationet@gmail.com


[למעלה]
לייבסיטי - בניית אתרים