Lost Childhood
Holocaust Child Survivors

אנו מחוייבים להשגת פיצויים בגין "ילדות עשוקה"

     
עברית  |  English  |  
דף הבית >> מידע >> אקטואליה
 


יום עיון ראשון בפרויקט מחוברים

פורסם ב-24 במאי 2012 לפתוח דפדפן? לגרור קובץ לתיקייה? לעשות דאבל קליק על האיקון? נשמע פשוט, נכון? אז זהו, שיש אנשים שזה לא כל כך פשוט עבורם – ובמיוחד עבור האנשים האלו נוצר פרויקט מחוברים.

ביום רביעי, ה 2 במאי 2012, התקיים יום עיון מיוחד לכל התלמידים אשר התחילו את פעילותם בפרויקט "מחוברים", שבמסגרתו מחולקים מחשבים חדשים לניצולי שואה וניתנים להם שיעורים פרטיים בשימוש במחשבים ע"י תלמידי אורט.

במהלך יום העיון, שהתחיל במרכז מושינסקי בתל אביב והמשיך בבית הספר אורט נצרת עילית, קיבלו תלמידים מבתי ספר רבים ברשת אורט הדרכה על מערכי השיעור שעומדים לרשותם כדי לעזור להם בהעברת החומר לקשישים. מערכי השיעור כוללים מצגות רבות המסבירות את כל השלבים בביצוע פעילויות רבות וכן משחקים והדגמות שנועדו להקל על חיי המשתמש בפיתוח המיומנויות השונות.

כמו כן, ביצעו התלמידים תרגול מעשי באמצעות דימוי שיעורים בזוגות וחקרו זה עם זה את מערכי השיעור השונים – חוויה שהייתה מלמדת, מעשירה ואף משעשעת לעיתים. התלמידים גם השמיעו את קולם והביעו את דעתם על המצגות ועל מערכי השיעורים כדי לעזור לצוות הפרויקט לשפר ולשדרג את החומר.

עוד במהלך היום הרוויחו התלמידים מהרצאה מרתקת של מייסד הפרויקט יוחנן רון, ניצול שואה ואיש הייטק שחזה את שיתוף הפעולה המוצלח בין ניצולי שואה, שזקוקים לאינטרנט אך לא מכירים אותו לבין תלמידים, שבשבילם שימוש באינטרנט הוא דבר יום-יומי.

היום הוכתר בהצלחה רבה והתלמידים כבר מחכים להתחיל בעבודה.

 


עדכוני ינואר 2012 - אביב לניצולי השואה והמשרד ואזרחים ותיקים    10.02.12
פרויקט יעוץ בעיר תל אביב

בחודש אוקטובר האחרון יזמה העמותה פרויקט ייעוץ זכויות בעיר תל אביב. בפרויקט, אשר ממומן ע"י הפדרציה היהודית של לוס אנג'לס, מציבה העמותה יועצת מומחית לזכויות ניצולי השואה אשר מקבלת קהל במועדים קבועים ומהווה case manager לפונים. בנוסף, היועצת מעניקה יעוץ למתנדבים וגופים נוספים העומדים בקשר ישיר עם ניצולים. המטרה היא לתת "יעוץ חכם" מעמיק ויסודי באמצעות כתובת אחת, ליצור שיתופי פעולה, למנוע כפילויות ולזרז את זמן הטיפול. הייעוץ מתבצע מדי יום שלישי בגופים ובזמנים הבאים:שי"ל - 1-800-50-60-60,   9:00-11:00 

יעוץ לקשיש   11:30-13:30 כל המידע הטלפוני בקישור
רעות אשל מוקד -  1-700-700-204  , 14:30-16:30
רעות בית החולים   16:30-18:30 
המשרד לאזרחים ותיקים

המשרד לאזרחים ותיקים מקים את מועדון הצרכנות הגדול בישראל.

לראשונה בישראל מוקם מועדון צרכנות לאזרחים ותיקים:
המועדון ימנה 750,000 אזרחים ותיקים, אשר יזכו להטבות בשווי של אלפי שקלים בשנה. מדי שנה יצטרפו למועדון 50,000 אזרחים ותיקים נוספים. המועדון יציע הטבות במגוון רחב של תחומים כגון מזון, ביגוד, תרבות, פנאי, רווחה, השכלה, מוצרי פארםועוד, אשר מיועדים לאוכלוסייה הוותיקה.כל אחד מ-750 אלף האזרחים הוותיקים החיים כיום במדינת ישראל, זכאי להיות חבר במועדון הצרכנים. מדי שנה מצטרפים לאוכלוסייה הוותיקים בישראל 50,000 אזרחים שכל אחד מהם יקבל עם הגיעו לגיל הפרישה כרטיס אזרח ותיק ולצידו כרטיס חבר מועדון. לפרטים נוספים:
ניק קוליוחין -  054-6371015

מבצע לסבתא
היוזמה של סגנית השר ד"ר לאה נס, לחייב את כל בתי הקולנוע בארץ לתת הנחה של 50 אחוז לאזרחים הוותיקים, אושרה ביום שני 6.02.12 בכנסת. החל מבעוד כשבועיים יוכלו האזרחים הוותיקים ליהנות ללא הגבלה מכרטיסי קולנוע בחצי המחיר, כולל בסופי השבוע. פרטים נוספים:
ניק קוליוחין -  054-6371015
לירון מרק - 054-2328270

פרוייקט חדש 'חיים בכבוד'

ב-18.9.2011 הקרן לרווחה פרסמה על פתיחת פרוייקט חדש בשיתוף עם החברה להשבת נכסי נספי שואה ושמו פרוייקט חיים בכבוד.
במסגרת הפרויקט משופצים דירות של ניצולי שואה ברחבי הארץ. השיפוצים כוללים מגוון של עבודות: שיפוצים כללים, עבודות צביעה וטיח, אינסטלציה וחשמל.

הקריטריונים למועמדות לפרויקט:
1. ניצולי שואה המקבלים אחת מהקצבאות הבאות:
* תגמולים ממשרד האוצר – נכה רדיפות הנאצים / חוק יוצאי מחנות וגטאות (לא
תגמולי לנכי מלחמה);
* רנטה מועידת התביעות – קרן סעיף 2;
* רנטת BEG מגרמניה.
2. ניצולי שואה בעלי הכנסה חודשית, שאינה עוברת את הסף של 5000 ₪ ברוטו.

כיצד להגיש בקשה:
יש למלא את הטופס הבקשה ולחתום עליו.
את טופס הבקשה ניתן להוריד מהכתובת הבאה -
http://www.k-shoa.org/_Uploads/dbsForms/tnaeed.pdf .
 חובה לצרף מסמכים הבאים:
* אישור קבלת רנטה BEG או אישור קבלת רנטה "קרן סעיף 2" או תגמולים ממשרד האוצר.
* תדפיס עו"ש מהבנק לשלושה חודשים אחרונים
* צילום ת.ז.

מידע נוסף על הקרן לרווחה ואפיקי הסיוע שלה לטובת ניצולי השואה בישראל, ניתן לקבל באתר שלה בכתובת הבאה - www.k-shoa.org .
אזהרה: המידע נועד למטרות מידע והגברת מודעות להטבות לניצולים והוא נכון למועד כתיבתו ועשוי להשתנות בעתיד. ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/או חוות דעת משפטית ו/או תחליף להם ו/או המלצה לנקיטת אמצעים ו/או הימנעות מהם. המידע להלן איננו כולל את מלוא היקף הסוגיות או הנסיבות האישיות השונות אשר יש לקחת בחשבון
למיצוי מלא של זכויות קורבנות רדיפות הנאצים. משום כך מומלץ לפנות לייעוץ או לרשות המוסמכת לפני ביצוע פעולה כלשהי בהסתמך על מידע זה.  המחבר אינו נושא אחריות כלשהי כלפי הקורא וכל הסתמכות על האמור לעיל הינה באחריות המסתמך ועל דעתו בלבד.

mapעדויות מאמרים ספרים סרטים

'ילדות אבודה' ת.ד. 3528 רמת השרון 47134 טלפון.         054-2233354               054-2233354 פקס. 03-5401035
Email:
deprived@netvision.net.il אתר www.ylas.org
האתר נבנה ע"י צבי שורצמן relationet@gmail.com


[למעלה]
לייבסיטי - בניית אתרים